Naše vinařství a sklepy

     Penzion vinařský dům provozujeme pro radost, jako Přídavek naší hlavní činnosti. Co může být tím nejlepším povoláním v Pavlově? Pokud hádáte, že vinařství, hádáte správně.
     Naše firma působí v Pavlově od roku 1991, ale vína se u nás vyrábějí již několik generací. Začínali jsme jako rodinný podnik v malém sklepě a nyní jsme firma střední velikosti. Obhospodařujeme kolem 8 hektarů vinic.
    Hrozny z našich vinic zpracováváme velmi reduktivní metodou. Po vykvašení a vyškolení převážíme vína do „ležáckého sklepa“, ve kterém vína leží podle typu kolem dvou let. Po tomto procesu se nalahvují na moderní lahvovací lince a jsou uloženy do „klimatizovaného skladu“, kde získávají svou lahvovou zralost po dobu asi jednoho roku.

     Snažíme se vína vyráběná v naší firmě poskytovat v maximální kvalitě. Dosahujeme toho pomocí moderní metody a technologie výroby vín, a proto naše vína oplývají velkou aromatickou ovocností, která přináší  našim konzumentům zážitky skutečně nezapomenutelné .

       Některá vína se v poslední době snažíme rozvinout metodou „batonnage“ a „barrique“. Tato vína získávají sice těžší, ale o to širší paletu buketů. V chuti získávají tato vína na širokosti. V posledních několika letech jsme naši řadu výrobků úspěšně rozšířili o vína vyráběná specielní metodou a to vína ledová a slámová sloužící jako lahodný aperitiv pro zvláštní okamžiky.

 

 Fotografie z našich sklepů můžete vidět zde.

Více o vinařství zde